Ml.pioniri:

Minibasket:

13.03.2017. GOSTI ZASLUŽENO ODNELI BODOVE,
DUNAV - SPARTAK 79:85

Porazom na svom parketu u 20.kolu Mozzart košarkaške lige Srbije, košarkaši Dunava udaljili su se od četvrte pozicije i plasmana u Super ligu. U subotu veče u hali Park, Spartak iz Subotice zasluženo je slavio rezultatom 79:85 (15:27, 19:19, 27:26, 18:13). Iako su Alasi rezultatski bili bolji u tri četvrtine, kobna je bila prva. Početak utakmice je u potpunosti pripao Subotičanima, koji su u utakmicu ušli izuzetno motivisani, sa puno energije i želje. Tokom celog meča igrači Spartaka bili su raspoloženi za igru, posebno u prvom poluvremenu u šutu za tri poena kada su pogodili osam trojki od ukupno dvanaest. Dunav je na celom meču ubacio samo tri i uz veliki broj izgubljenih lopti, čak osamnaest, nije se moglo do pobede. Stečenu prednost u prvih par minuta igre gosti su znalački čuvali do pred sam kraj meča. U trećoj deonici imali su i rekordnih +20 (39:59) ali su igrači Dunava u poslednjih par minuta igre uspeli da priđu na samo četiri poena zaostatka (79:83). Ipak, nije bilo dovoljno vremena a ni snage da se napravi preokret pa je Spartak zasluženo odneo bodove iz hale Park. U pobedničkom timu najefikasniji su bili Prlja (17p, 6sk) i Nikolić (12p, 8as), dok su u ekipi Dunava statistički prednjačili Nenadić (20p, 7sk) i Zorčić (17p, 11sk). U narednom kolu Dunav gostuje ekipi OKK Beograd. Utakmica se igra u nedelju od 17h u hali SC Šumice. Statistika DUNAV - SPARTAK

Predrag Prlja (KK Spartak):
„Presrećni smo posle ove pobede. Svi igrači su odigrali odlično, dali svoj maksimum i svako je doprineo ovoj pobedi bez obzira koliko je ko igrao. U pripremi pred ovu utakmicu i pred polazak znali smo da možemo da pobedimo ovde i to smo i ostvarili. Čestitke igračima oba tima na fer i korektnoj igri.“

Dušan Alimpijević (KK Spartak):
„Pre svega bih hteo da čestitam Dunavu na svemu što rade u ovoj sezoni. Ne bih hteo da to prođe nezapaženo jer igrači, treneri i uprava rade sjajan posao. Ulaze iz ranga u rang iz sezone u sezonu, Plasirali su se i na završnicu Kupa. Sve pohvale za sve što rade već sezonama unazad. I dalje su aktivni u konkurenciji za Super ligu ali takođe i mi. Sa ovom pobedom, mislim da smo u velikoj prednosti i u odnosu na Dunav i u odnosu na Tamiš, jer imamo i bolji međusobni skor. To praktično znači tri utakmice prednosti u poslednjih šest kola. Treba da budemo pametni da to iskoristimo. Košarka i jeste zanimljiva što se ovakve prednosti mogu lako izgubiti, što je primer i ova sama utakmica. Imali smo kontrolu igre, deset do petnaest razlike tokom čitave utakmice. Na kraju, kada se stegne ruka, kada se digne ova sjajna publika koja je fantastiča, koja daje podršku svom klubu, videli ste da smo mogli i ovo da izgubimo. Takođe, tu je i Mladost koja konkuriše za Super ligu. Biće vrlo zanimljivo ali drago mi je da do kraja držimo konce u svojim rukama.“

Nikola Vuković (KK Dunav):
„Nemam šta puno da kažem. Težak poraz za nas. Loše smo ušli u utakmicu. Prvih dvadeset i pet minuta postojala je samo jedna ekipa na terenu a to je Spartak. Nismo uspeli da zaustavimo njihov šut za tri poena. Čestitam Spartaku na pobedi a mi se okrećemo utakmici protiv OKK Beograda, da popravimo utisak.

Mitar Ašćerić (KK Dunav):
„Večeras smo zaista jako loše ušli u utakmicu, bez dovoljno energije. Ništa nam nije polazilo za rukom ni u odbrani ni u napadu. Ostavili smo ekipi Spartaka puno otvorenih šuteva. Oni su to znalački iskoristili. Nismo odigrali odbranu kako treba. Primili smo mnogo poena, što ne smemo da dozvolimo. Spartak je kvalitetan tim ali mi smo morali večeras mnogo bolje i čvršće da odigramo. Kasno smo počeli da igramo bolju odbranu i pametnije u napadu. Smanjili smo razliku ali nije bilo vremena za preokret. Čestitam ekipi Spartaka na zasluženoj pobedi. Mislim da će oni biti taj četvrti superligaš i ja im čestitam na tome.“